Do začátku světové výstavy EXPO v Ósace zbývá 900 dní

Všeobecná světová výstava EXPO 2025 v japonské Ósace začne 13. dubna 2025. To znamená, že první návštěvníci projdou vstupními branami areálu na ostrově Yumeshima přesně za 900 dní. V Ósace se zároveň aktuálně (25.-26. října 2022) koná první mezinárodní setkání účastníků světové výstavy EXPO v Ósace 2025. Česko se zařadilo mezi prvních devět zemí, které podepsaly účastnickou smlouvu a mají tak jistý pozemek. 

Vizualizace ostrova Yumeshima
Vizualizace ostrova Yumeshima

Japonští organizátoři EXPO při této příležitosti zveřejnili video s prvními vizualizacemi budoucího areálu. Téměř dvouminutový spot diváky provede areálem výstavy Expo – od největší dřevěné stavby na světě (tzv. Great Roof Ring) přes pavilonovou část, která se bude rozprostírat za Lesem klidu (zelený svět), až k vodnímu světu.

EXPO 2025 se bude konat na umělém ostrově Yumeshima o rozloze přibližně 390 hektarů. Ten začal vznikat ve druhé polovině 70. let ze štěrku a písku, který se odvážel ze stavenišť ve městě. Pořadatelé počítají s využitím plochy zhruba 1,55 km2. Ostrov se nachází se jihozápadně od ostrova Maishima, na nejzápadnějším konci města Osaka, v tzv. oblasti Osaka Bay. 

Tato oblast je domovem jednoho z největších kontejnerových terminálů v Japonsku s trasami spojujícími hlavní přístavy po celém světě a nabízí výjimečný dálniční a silniční přístup do celého regionu Kansai, ať už do centra města, na mezinárodní letiště Kansai, Kjóto nebo Kobe. Právě propojení země, vody a vzduchu chtějí maximálně využívat pořadatelé světové výstavy.

S výjimkou dvou kontejnerových terminálů a logistického centra je většina Yumeshimy neobsazená. Aktuálně však probíhají přípravné práce pro výstavbu areálu pro EXPO 2025. 

Obálka
Přihlaste se k odběru newsletteru
Chcete vědět, jak pokračují přípravy na EXPO 2025 v japonské Ósace? Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme s novinkami. Newsletter aktuálně vychází jako občasník.
Kliknutím na tlačítko „Odebírat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.