Česká účast na EXPO 2025 má speciální přílohu na webu Českénoviny.cz

Generální komisař české účasti na EXPO 2025 Ondřej Soška a ředitel pro strategii a rozvoj České tiskové kanceláře (ČTK) a nastupující generální ředitel agentury Jaroslav Kábele uzavřeli smlouvu o spolupráci. V praxi to znamená posílení zpravodajství k tématu světové výstavy.

Jaroslav Kábele (nastupující generální ředitel ČTK, vlevo) a Ondřej Soška (generální komisař české účasti, vpravo) podepisují smlouvu, zdroj: ČTK
Jaroslav Kábele (nastupující generální ředitel ČTK, vlevo) a Ondřej Soška (generální komisař české účasti, vpravo) podepisují smlouvu, zdroj: ČTK

Dva roky před zahájením Všeobecné světové výstavy v japonské Ósace mají čeští pořadatelé a jejich současní a budoucí partneři z řad byznysu, státní správy i akademické sféry možnost publikovat své články, fotografie, audia, videa nebo infografiky, případně využívat obsah ČTK, v nově zřízené speciální příloze na zpravodajském webu ceskenoviny.cz.

"Spolupráce s Českou tiskovou kanceláří přispěje ke zvýšené publicitě našich partnerů – firem i nejrůznějších institucí a pomůže nám šířit povědomí o světové výstavě a české účasti směrem k ještě širšímu publiku. ČTK považujeme za silného strategického partnera," řekl při podpisu smlouvy o spolupráci v březnu letošního roku generální komisař české účasti Soška.

"Partnerem české účasti byla ČTK už před rokem 2020, kdy se mělo konat Expo v Dubaji, nakonec odložené o rok později," uvedl Kábele. "Doufám, že potenciálu našich distribučních cest, a to jak do médií, tak přímo ke čtenářům, využijeme tentokrát ještě lépe," dodal Kábele.

Kromě webové přílohy bude ČTK šířit informace o české účasti na světové výstavě dalšími distribučními kanály, které využívá její komerční služba Protext ČTK. Texty, fotografie, audia, videa nebo infografiky z Ósaky budou k dispozici rovněž na smluvních webech služby Protext ČTK, na sociálních sítích, v partnerských médiích a na oficiální stránce české účasti www.expo2025czechia.com. Spolupráce týmu připravujícího českou účast na Expo 2025 a ČTK by měla trvat do konce března 2026.

Web České noviny provozuje ČTK a navštěvuje ho zhruba 1,2 milionu reálných uživatelů měsíčně. Speciální příloha naplno běží od letošního dubna.

Jaroslav Kábele (vlevo) a Ondřej Soška (vpravo), zdroj: ČTK
Jaroslav Kábele (vlevo) a Ondřej Soška (vpravo), zdroj: ČTK
Obálka
Přihlaste se k odběru newsletteru
Chcete vědět, jak pokračují přípravy na EXPO 2025 v japonské Ósace? Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme s novinkami. Newsletter aktuálně vychází jako občasník.
Kliknutím na tlačítko „Odebírat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.